تبلیغات
گروه فرهنگی، قرآنی ندای آسمانی

             گروه فرهنگی، قرآنی ندای آسمانی
                          ماشیفتگان خدمتیم نه تشنگان قدرت
نظر سنجی
ارزیابی مطالب این وبلاگ را چگونه می بینید؟

لینک های مفید
حمایت میکنیم

پس از ولادت امام مهدی (ع) پدر در قبال فرزند با دو وظیفه هماهنگ‏روبرو گردید:
1-ثابت کردن وجود مهدی (ع) در برابر تاریخ و در برابر امت اسلام‏و مقابل طرفداران و پیروانش،با احتیاطی که در مقابل حکومت مرعی میداشت‏بی آنکه این پنهانکاری و احتیاط طوری باشد که وادار به مخفی کردن کامل‏او باشد و به محو کردن نامش و انکار وجودش منجر گردد.و بالاخره به‏استدلال و اقامه حجت به وجود مهدی (ع) نزد پیروان خاص و عموم مسلمانان‏و رد کردن ادعاهائی که مبتنی بر عدم وجود مهدی (ع) بود یا مدعی بود که‏امام عسکری (ع) را فرزندی نیست.
2-برنامه ریزی و طرح نقشه برای پشتیبانی از مهدی (ع) در مقابل‏کوششهائی که برای تعقیب و قتل او از طرف مقامات دولتی که توجه بسیاربه او معطوف میداشتند،می‏شد.نیز مقابله با کوششهای مرگزای دولت وبسیج همه نیروها و جاسوسان و خبر گذاران برای ست‏یافتن به او.زیرا،ولادت او (ع) به معنای حکم مرگ نظام موجود و رسوا کردن و فاش ساختن‏برنامه‏های آنان و نشان دادن انحرافشان از فرمانهای اسلام به شمار میرفت.


هر اندازه دقت و احتیاط امام عسکری (ع) برای صورت تحقق دادن به دوهدف مزبور یا دو وظیفه مشروح رویاروی فرزندش افزایش می‏یافت،بیشتر در معرض تعقیب دولت و مراقبت دائمی آنان قرار میگرفت و به این اعتبارکه قائد اسلام بود و پایگاههای مردمی گسترده مسلمانان را زیر نظر و فرمان‏داشت و نماینده جبهه معترض و مخالف با قدرت حاکم آنروز بود،دائم‏زیر نظر و توجه دولت و جاسوسان او بسر می‏برد.
از اینجا بود که برنامه ریزی امام (ع) در پشت‏سر گذاشتن آن تنگناهابه سلامت،یا ترک کردن علنی نمودن و آشکار ساختن تولد فرزندش (ع) بود.
ولادت امام مهدی (ع) طوری اتفاق افتاد که گوئی اصولا-هیچ چیز روی‏نداده است‏حتی خدمتکار خانه امام (ع) نیز متوجه نشد و هیچ نفهمید. .
توفیق امام (ع) به پنهان کردن مساله تولد فرزندش مساله‏ای مهم بود.
ولادت وی را پنهان داشت و او را از یاران و دوستان جز بوسیله مراسله،در پرده نگاه داشت. پایگاهها و دوستان،با اندیشه در پرده بودن و پیوندداشتن با امام از راه نظام نوابی و تسلسل هرمی که از راس به قاعده می‏رسید،عادت کردند.
نیز سرگرم شدن دولت به مساله جنبش‏«زنگ‏»(صاحب الزنج)به سال‏255 هجری،به امام عسکری مساعدت کرد تا این قضیه را مستور بدارد.
تا اینجا امام عسکری (ع) توانست فرزندش را از حمله و قهر و غضب‏حکومت و از هر که در حول و حوش آن وجود داشت‏حمایت فرماید.
امام (ع) هر کس را که از امر ولادت فرزندش مهدی (ع) آگاه میگردید،ملزم می‏ساخت که قطعا آن را کتمان کند.امام عسکری به احمد بن اسحاق‏نوشت:«ما را مولودی متولد شده است.باید این امر را نزد خود پوشیده‏بداری و از همه مردم مکتوم نمائی‏». و تاکید میفرمود که هیچکس نباید ازنام او (ع) و آگاه شود و آگاهی بر آن حرام است.
عثمان بن سعید عمری به هر کس که از نام امام (ع) می‏پرسید،میگفت:
«زنهار که درین باب پی جوئی کنی‏» امام (ع) بسی احتیاط میکرد و نام او را نمی‏برد و به اسم تصریح نمی‏فرمودو تنها به این گفته بس میکرد که:«هذا صاحبکم‏».اما نام او را به عده بسیاراندکی از اصحاب گفته بود.
به نظر امام،آن اندازه اطلاع کافی بود،اگر چه نام مجهول و غیر علنی‏بود.بعلاوه کافی بود که به وجود امام ایمان داشته باشند تا بتوانند در احکام‏و مشکلات به او رجوع کنند و این امر وقتی به وجود شخص امام آگاه بودندو رابطه با امام از طریق سفیران امام ممکن بود،به دانستن نام او (ع) احتیاج نبود.
امام عسکری (ع) چند روز پیش از وفات،بین دوستان خود در مجلسی‏که چهل تن از یاران وفادارش حضور داشتند و از جمله آنان محمد بن عثمان‏و معاویة بن حکیم و محمد بن ایوب... بودند به بزرگترین اعلان و افشاگری‏درباره ولادت فرزندش اقدام کرد و به آنان چنین گفت: «او بعد از من صاحب‏شما و خلیفه شماست.او قائمی است که گردنها در انتظار،به سوی او کشیده‏شده است.پس وقتی زمین از ستم و ناروائی پر شد،خروج میکند و زمین رااز قسط و عدل سرشار میسازد. .

 [ جمعه 11 شهریور 1390 ] [ 12:03 ب.ظ ] [ گروه ندای آسمانی ]

Weblog Theme By :: Nima Eskandari :: Www.javanskin.ir  ::  Khamenei.ir


درباره وبلاگ


چه انتظار عجیبی!
بین همه منتظران ، عزیز من چه غریبی!
عجیب تر که چه آسان ، نبودنت شده عادت.
چه بیخیال نشستیم ، نه کوششی و نه وفایی.
فقط نشسته و گفتیم:خدا کند که بیایی ...
(بنده زنده باشد و حضرت ...)
چارت مدیریتی گروه فرهنگی،قرآنی
ندای آسمانی

مدیر گروه : احسان حائری زاده

معاونت مالی : علی حسامی

معاونت اجرایی : محمد صالح هژبری

روابط عمومی : علی اكبر انجم شعاع ، هاشم پوراله وردی

گروه پژوهش : آرین عرب ، آرمین عرب

نویسنده وبلاگ : محمد ارجمند

برنامه نویس : محمد امین امجدی

طراحان : میثم خیری و مصطفی رحمانی

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
طراحی و پشتیبانی قالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب