تبلیغات
گروه فرهنگی، قرآنی ندای آسمانی

             گروه فرهنگی، قرآنی ندای آسمانی
                          ماشیفتگان خدمتیم نه تشنگان قدرت
نظر سنجی
ارزیابی مطالب این وبلاگ را چگونه می بینید؟

لینک های مفید
حمایت میکنیم


جعفر،پسر امام علی الهادی (ع) بود،کتابهای تاریخ،زندگانی او راچنین توضیح میدهند:«به جوانی رسید و از تعالیم اسلام بیگانه و منحرف بودو راه لهو و شرابخوارگی و فسق و فجور در پیش گرفت‏».
پدر او،امام (ع) به یاران خود فرمان داد که از او دوری جویند و با او آمیزش نکنند و درباره او فرمود:«او نسبت به من به منزله نمرود است‏به نوح که‏«خدای عز و جل فرماید که نوح گفت: همانا که فرزندم از خاندان‏من است و خدا گفت:ای نوح او از خاندان تو نیست،او عمل نا صالح‏است‏». .
از اخبار چنین بر می‏آید که جعفر در سه زمینه فعالیت انحرافی داشت و باامام مهدی (ع) در تضاد بود و آن عبارت بود از

1-ادعای امامت پس از برادرش امام عسگری (ع)
2-انکار هر وارث شرعی برای امام عسگری (ع) و ادعای اینکه اوامامت را به ارث می‏برد.
3-وقتی امام مهدی (ع) به او اعتراض کرد،ماموران دولتی را از احتمال‏وجود او آگاه ساخت و دولت را وادار کرد تا برای تعقیب و بازرسی گسترده خانه‏او عمل کنند.کارگزاران حکومت، بازماندگان امام را زیر فشار قرار دادندولی در پایان از یافتن امام مهدی (ع) نا امید شدند.
و از اینجاست که می‏بینیم خلیفه-المعتمد-وقتی بوسیله جعفر از وجودمهدی (ع) و از پنهان بودن او آگاه شد،بیدرنگ سواران و پیادگان خود را برای‏بازرسی سرای امام عسگری (ع) گسیل داشت اما آنان پس از بازرسی دقیق‏چیزی نیافتند و هنگامیکه از خانه بیرون می‏آمدند کوشیدند که وسایل خانه راچپاول کنند و در حینی که به غارت و بردن اموال سرگرم بودند،مهدی (ع)
فرصت‏یافت تا از خانه بیرون رود و در آن هنگام کودکی شش ساله بود.
هیچکس او را ندید تا پنهان گردید».
آنان نمیدانستند که حقیقة از چه کسی سخن میگویند و در پی کیستند.
اندیشه آنان درباره امام تاریک و مبهم بود.این مساله بعید نیست زیرا وقتی سرمست غارت و یغماگری بودند،توجهی نداشتند که کودکی با نهایت‏سادگی‏و آسانی،بی آنکه جلب توجه کند از دستشان بدر رود.
در پایان غارت،«صقیل‏»را که مادر مهدی (ع) بود دستگیر کردند وبرای بازجوئی نزد مسئولان امر بردند تا درباره کودک استفسار کنند و اطلاعات‏لازم را بدست آورند.این بانو گفته آنان را انکار کرد و مدعی شد که طفلی‏نیاورده است و پافشاری کرد تا سر نهان آشکار نگردد،و فرزندش را دور ازدسترسی تعدی،در پرده نگاهداشت.
مادر مهدی (ع) فشار و شکنجه را با کمال اخلاص و استقامت تحمل‏کرد و کوشید که بازپرسان و تحقیق کنندگان را در وهم و شک نگاه دارد.
لذا ادعا کرد که باردار است‏»
این ادعا در ذهن حکام این احتمال را بوجود آورد که بسا جنینی که اوادعا میکند،همان مهدی (ع) مطلوب باشد بخصوص که دولت از زمان حضورامام عسگری (ع) منتظر ولادت مهدی (ع) بود.اما زندگی امام عسگری (ع)
به پایان رسید و فرزندی از آن امام ندید.وقتی دولت از تولد او اطمینان‏حاصل نکرد،تصمیم گرفت مواظب آن بانو باشند تا وضع حمل کند،سپس کارکودکش را یکسره کنند و از او خلاص گردند.
ماموران،بیدرنگ آن بانو را زیر نظر و مراقبت‏شدید و دائمی قرار دادندو او را در بین زنان‏«معتمد و موفق‏»و زنان قاضی‏«ابن ابی الشوارب‏»قراردادند.همچنان مراقب او بودند تا مدت به درازا کشید و کودکی نیاورد.
آن بانو بیش از دو سال در همان حال زندانی بود تا دولت در جبهه‏های گوناگون‏گرفتار دشواریهای جنگی بسیار شد،و مساله آن بانو را از یاد بردند و اوتوانست به سلامت از چنگ آنان برهد.
[ جمعه 11 شهریور 1390 ] [ 12:06 ب.ظ ] [ گروه ندای آسمانی ]

Weblog Theme By :: Nima Eskandari :: Www.javanskin.ir  ::  Khamenei.ir


درباره وبلاگ


چه انتظار عجیبی!
بین همه منتظران ، عزیز من چه غریبی!
عجیب تر که چه آسان ، نبودنت شده عادت.
چه بیخیال نشستیم ، نه کوششی و نه وفایی.
فقط نشسته و گفتیم:خدا کند که بیایی ...
(بنده زنده باشد و حضرت ...)
چارت مدیریتی گروه فرهنگی،قرآنی
ندای آسمانی

مدیر گروه : احسان حائری زاده

معاونت مالی : علی حسامی

معاونت اجرایی : محمد صالح هژبری

روابط عمومی : علی اكبر انجم شعاع ، هاشم پوراله وردی

گروه پژوهش : آرین عرب ، آرمین عرب

نویسنده وبلاگ : محمد ارجمند

برنامه نویس : محمد امین امجدی

طراحان : میثم خیری و مصطفی رحمانی

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
طراحی و پشتیبانی قالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب